Wyszukiwarka

Polecamy

  • Klub Alumni

Newsletter

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco z informacjami naszego stowarzyszenia zamów informację na swoją skrzynkę kontaktową.

Escobb

Konferencja w Würzburgu

16 października 2015 Konferencja w Würzburgu

W dniach 9-11. października 2015 roku w Würzburgu odbyło się kolejne doroczne spotkanie stowarzyszenia wspierającego etykę w gospodarkach krajów Europy Środkowej i Wschodniej.  Temat przewodni brzmiał: Europa jako poszerzona przestrzeń dla wiary i przedsiębiorczego działania. Zaprezentował go najpierw dr Markus Pieper, a później uzupełnił własnym wykładem

WP_20151010_001ks. dr Peter Pavlovic na co dzień pracujący w Brukseli w ramach Konferencji Kościołów Chrześcijańskich przy Unii Europejskiej. Polskę reprezentowali  członkowie zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ewangelickich w osobach prezesa Edgara Barcikowskiego i jego zastępcy Tadeusza Bujoka oraz asystent kościelny SPE ks. Cezary Królewicz. WP_20151010_010Trzydniowe obrady połączone były z prezentacjami osób biorących udział w praktykach zagranicznych. Wśród nich znalazła się Jolanta Janik, która jako Polka pracująca w Czeskim Kościele Ewangelickim miała możliwość poznać pracę w branży hotelarskiej. WP_20151010_049Organizatorzy, jak zawsze zapewnili wiele możliwości do rozmów i zwiedzania miejsca spotkania, pięknie położonego w Górnej Frankonii – miasta Würzburg. Spotkanie zakończyło nabożeństwo w kościele ewangelickim położonym w centrum miasta nieopodal rzeki Men.

ks. Cezary Królewicz

wstecz