Wyszukiwarka

Polecamy

  • Klub Alumni

Newsletter

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco z informacjami naszego stowarzyszenia zamów informację na swoją skrzynkę kontaktową.

Escobb

Noworoczne spotkanie z Biskupem Kościoła

9 lutego 2008 Noworoczne spotkanie z Biskupem Kościoła

W dniach 12-13. stycznia 2008 roku w Warszawie odbyło się kolejne noworoczne spotkanie przedsiębiorców ewangelickich z Biskupem Kościoła Januszem Jaguckim.

W sobotni poranek modlitwę dla przybyłych przedsiębiorców prowadził ks. Cezary Królewicz. Zgromadzeni w Warszawie przy ulicy Miodowej w godzinach dopołudniowych planowali działania na bieżący rok. Zebrał się zarząd SPE. Po południu do przedsiębiroców dołączył Ksiądz Biskup Janusz Jagucki wraz z Małżonką. Część popołudniowa była okazją do relacji z działań Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ewangelickich w roku 2007. Był to rok wypełniony licznymi spotkaniami i nowymi inicjatywami w celu przybliżenia działań stowarzyszenia jak największej liczbie osób zarówno przynależących do Kościoła ewangelickiego jak i zainteresowanych współpracą w ramach SPE. Poruszono kwestię dorocznych zjazdów partnera SPE tj. initiative e.V. oraz nawiązano do zjazdu w Wittenberdze. Ks. Królewicz zwrócił uwagę na ciekawą inicjatywę Akademii Ewangelickiej w Bonn Bad Godesberg, która przygotowała specjalne seminarium tematyczne poświęcone zagadnieniom etycznym oraz formom współpracy stowarzyszenia Initiative e. V. z partnerami nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej Europy Środkowo-Wschodniej. Efektem tych działań jest również publikacja Wirtschaftliche Selbstständigkeit in Deutschland und in Mittel und Osteuropa – ein internationaler Erfahrugsaustausch über Aufbrüche und Chancen. Jednocześnie przedstawione zostały plany na rok 2008 ze szczególnym uwzględnieniem praktyk zagranicznych, seminariów tematycznych oraz spotkań o charakterze integracyjnym na terenie całej Polski. Wiele mówiono o porozumieniu ze Śląskiem Zamkiem Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie i Forum Firm Miasta Radlin. Nawiązano do projektu po nazwą „ebazafirm” realizowanego w ramach tego porozumienia. Prezes SPE Edgar Barcikowski przedstawił polskich kandydatów do tegorocznej nagrody niemieckich przedsiębiorców. Mówił również o nowych możliwościach pozyskiwania wsparcia z funduszy unijnych. Wieczorem przedsiębiorcy oraz Biskup Jagucki z Małzonką udali się do teatru. W niedzielne przedpołudnie wszyscy udali się na nabożeństwo do kościoła św. Trójcy w Warszawie. Po nabożeństwo był jeszcze czas na dalsze rozmowy w sali parafialnej przy ulicy Kredytowej.

Tekst: ks. Cezary Królewicz

Zdjęcia: Michał Pilch

wstecz