Wyszukiwarka

Polecamy

  • Klub Alumni

Newsletter

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco z informacjami naszego stowarzyszenia zamów informację na swoją skrzynkę kontaktową.

Escobb

Relacja z praktyki w ramach współpracy z INITIATIVE

13 listopada 2014 Relacja z praktyki w ramach współpracy z INITIATIVE

Jednym z hospitantów 3 tygodniowej praktyki organizowanej w Niemczech przez SPE i INITIATIVE jest Łukasz Hławiczka.

Oto jego relacja:

Witam wszystkich

Chciałbym krótko opowiedzieć o praktykach, w których uczestniczyłem w ramach Hospitacji organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ewangelickich SPE i INITIATIVE –  niemieckie Towarzystwo Wspierania Odpowiedzialności Ewangelickiej w Gospodarce Europy Środkowej i Wschodniej.

Przeglądając strony internetowe przypadkowo znalazłem stronę SPE, a na niej informację o bezpłatnych praktykach w Niemczech. Zainteresowała mnie ta opcja, ponieważ sam jestem przedsiębiorcą w branży budowlano-geodezyjnej. Nawiązałem więc kontakt ze Stowarzyszeniem, które przekierowało mnie do osoby, która zajmuje się Hospitantami po stronie niemieckiej.

I w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda zarówno ze Stowarzyszeniem, jak i wyjazdem  na praktyki.

Po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, podczas których wybrałem branżę, która mnie interesuje i cele, które chciałbym zrealizować w Niemczech, wyjechałem na 3 tygodniowe praktyki.

Pierwsze dwa tygodnie spędziłem u bardzo miłej niemieckiej rodziny – byli to właściciele firmy, którą hospitowałem. Podczas moich wizyt w poznałem ją z każdej strony. Codziennie pokazywano mi coś nowego, miałem okazję współpracować z wieloma osobami i podpatrywać ich pracę. Kilkakrotnie byłem na budowach, a także wykonywałem prace biurowe, np. w programie AutoCad. Udało mi się podpatrzyć wiele ciekawych rozwiązań i pomysłów.

Dodatkowo, miałem okazję również pojechać na wycieczkę firmową, a także na inne wycieczki, które organizowałem sobie sam albo organizowała je goszcząca mnie niemiecka rodzina.

W trzecim tygodniu wyjazdu uczestniczyłem w seminariach. Dowiedziałem się wielu rzeczy o biznesie i prowadzeniu własnej działalności. Wykłady były w języku angielskim i niemieckim, co było doskonałą okazją do doskonalenia języka.

Podczas ostatnich trzech dni w Rostocku odbywał się Jahrestagung, czyli coroczne spotkanie niemieckich przedsiębiorców z INITIATIVE a także zaproszonych członków Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ewangelickich. Były to trzy dni, podczas których odbywały się różnego rodzaju warsztaty, wykłady, a także prezentacja hospitantów. Podczas konferencji miało miejsce również spotkanie Alumni czyli byłych hospitantów z Polski. Całe wydarzenie było bardzo ciekawe, uroczyste i o oficjalnym charakterze, jednak urozmaicone było różnego rodzaju spotkaniami biznesowymi, wycieczkami do miasta oraz spotkaniami towarzyskimi.

Zapraszam wszystkich do skorzystania z możliwości nawiązania kontaktów biznesowych, spędzenia ciekawego czasu wśród wspaniałych ludzi, a także zdobycia nowych doświadczeń.

Pozdrawiam,

Łukasz Hławiczka

wstecz