Wyszukiwarka

Polecamy

  • Klub Alumni

Newsletter

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco z informacjami naszego stowarzyszenia zamów informację na swoją skrzynkę kontaktową.

Escobb

Spotkanie Noworoczne Zarządu – Warszawa,styczeń 2009.

21 stycznia 2009 Spotkanie Noworoczne Zarządu – Warszawa,styczeń 2009.

W dniach 10 – 11 stycznia 2008 roku w Warszawie odbyło się noworoczne spotkanie Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ewangelickich z Biskupem Kościoła ks. Januszem Jaguckim. W tym roku Zarząd nie był w komplecie, bo problemy zdrowotne nie pozwoliły uczestniczyć w nim wszystkim członkom. Podczas dopołudniowych obrad poinformowano ks. Biskupa o naszych zamierzeniach i planach w roku bieżącym. Szczegóły znajdą się w planie działań, który zostanie opracowany na najbliższym zebraniu Zarządu zaplanowanym na miesiąc marzec.

W czasie spotkania przekazana została relacja ze zjazdu „Initiative e.V”, który w ubiegłym roku odbył się (po raz pierwszy poza Niemcami) w stolicy Republiki Czeskiej Pradze. O swoich wrażeniach ze spotkania mówił nasz laureat drugiej nagrody Mirosław Ogrodnik, a uzupełnieniem relacji był pokaz multimedialny, który opracowała i przygotowała Barbara Majętny.

W godzinach południowych pojechaliśmy do Ewangelickiego Ośrodka Diakonii „TABITA” w Konstancinie. O działalności Ośrodka opowiadał jego Dyrektor dr Boratyński. Przedsiębiorcy uczestniczący w spotkaniu poinformowali Dyrektora o możliwościach realizacji różnych zadań przez naszych członków. Pierwsze takie kontakty zostały nawiązane. Jest nadzieja, że Ośrodek w przyszłości będzie zlecał realizację zadań inwestycyjnych również przedsiębiorcom zrzeszonym w naszym Stowarzyszeniu. Po zwiedzenie Ośrodka po obiedzie wróciliśmy do Warszawy. Sobotni dzień zakończyliśmy udziałem w spektaklu w Teatrze Żydowskim na przedstawieniu „Tradycja”.

W niedzielne przedpołudnie, po śniadaniu, wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w nabożeństwie w kościele św. Trójcy w Warszawie.

wstecz