Wyszukiwarka

Polecamy

  • Klub Alumni

Newsletter

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco z informacjami naszego stowarzyszenia zamów informację na swoją skrzynkę kontaktową.

Escobb

Spotkanie przedsiębiorców w Bad Sassendorf

16 listopada 2018 Spotkanie przedsiębiorców w Bad Sassendorf

W dniach 12-14. października 2018 roku w Bad Sassendorf niedaleko Düsseldorfu odbył się kolejny 22 zjazd przedsiębiorców ewangelickich. Organizatorem była organizacja Initiative Europa e.V. zrzeszającą niemieckich przedsiębiorców oraz duchownych.

Polską organizację partnerską czyli Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ewangelickich reprezentowali przedstawiciele zarządu: prezes Edgar Barcikowski,wiceprezes Roman Pilch i  skarbnik Tadeusz Bujok.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Miejscem spotkania był  Maritim Hotel Schnitterhof, który  mieści się w zabytkowym majątku w miejscowości Bad Sassendorf w Westfalii. Ten XIX-wieczny budynek został w pełni odnowiony w 2014 roku. Bad Sassendorf  jest miejscowością  i gminą uzdrowiskową, gdzie jej mieszkańcy potrafią dostosować swoje życie codzienne  i biznes do występujących źródeł wód  termalnych i mineralnych.

Pierwszy dzień obrad rozpoczęło spotkanie  Alumni Club czyli osób, które dotychczas brały udział w praktykach w niemieckich firmach. Hospitantów z różnych państw Europy Wschodniej  powitał dr Andreas Liebisch.

Głównym tematem „ Wunderwaffe Wetschätzung –über das grosse Gluck einer einfachen Lebenshaltung”. Trzydniowe spotkanie wypełnione było wykładami, rozmowami, zwiedzaniem Bad Sassendorf i pobliskiego Soest.

Tegoroczna nagrodę  Intiative e.V w wysokości 5000 euro wręczył  ks. dr Christoph Bergner dla wschodzącej firmy transportowej z Rosji, która prowadzona jest przez ewangelików.

Na zakończenie drugiego dnia obrad podczas wręczania nagrody miał miejsce występ muzyczny małżeństwa Aleksandra  i Ekateriny Varlamovych mieszkających na Uralu. OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrzy akompaniamencie grającego na gitarze męża, Ekaterina wykonała szereg pieśni w języku niemieckim i rosyjskim, które wśród zgromadzonych  wywołało  ogromne wzruszenie i na pewno przemyślenia. Należy zaznaczyć, że Aleksander jest wnukiem niemieckiego żołnierza.

Na koniec drugiego dnia obrad przedstawicielka węgierskich przedsiębiorców Anna Bekefi zaprosiła zgromadzonych na 23 zjazd Intaitive e.V. w 2019 roku, który odbędzie się w Budapeszcie.

Coroczne obrady zakończyły się tradycyjnie nabożeństwem niedzielnym w ewangelickich kościele Szymona Judy,gdzie ks. Stefanie Pensing powitała uczestników zjazdu Słowem Bożym, a kazanie wygłosił  ks Reiner Rinne – duszpasterz stowarzyszenia Initiative Europa e.V.

Tekst i zdjęcia: Edgar Barcikowski

wstecz