Wyszukiwarka

Polecamy

  • Klub Alumni

Newsletter

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco z informacjami naszego stowarzyszenia zamów informację na swoją skrzynkę kontaktową.

Escobb

Warszawskie spotkanie z Biskupem Kościoła.

23 stycznia 2007 Warszawskie spotkanie z Biskupem Kościoła.

W dniach 13-14. stycznia 2007 roku na zaproszenie Biskupa Kościoła Janusza Jaguckiego zorganizowane zostało w Warszawie po raz drugi noworoczne spotkanie przedsiębiorców ewangelickich.


Spotkanie rozpoczęto modlitwą poranną prowadzoną przez Biskupa Jaguckiego. Po modlitwie Biskup przekazał szereg informacji o działaniach ekumenicznych Kościoła. Przedsiębiorcy złożyli noworoczne życzenia i skromne upominki nawiązujące do prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy, którzy przybyli ze wszystkich zakątków Polski, zaprezentowali krótko swoje firmy. Obecny był też asystent kościelny SPE ks. Cezary Królewicz. W dyskusji poruszano sprawy dotyczące Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ewangelickich – SPE. Prezes SPE Edgar Barcikowski z Wrocławia wspomniał o działaniach, jakie SPE podejmowało w 2006 roku kładąc duży nacisk na liczne spotkania integracyjne w różnych częściach Polski. Mówił również o planach na rok 2007. Następnie przedsiębiorcy zapoznali się ze stanem prac remontowych przy rozbudowie budynku władz Kościoła przy ulicy Miodowej. Sobotnie popołudnie było okazją do poznania zabytkowego cmentarza ewangelickiego w Warszawie przy ulicy Młynarskiej, gdzie swoją wiedzą, oprowadzając po nekropolii, dzielił się Pan Grażyński. Wg wykazu opracowanego przez Eugeniusza Szulca miejsce ostatniego spoczynku znalazło tam m.in. 39 ekonomistów, handlowców i przemysłowców. Wśród nich: Emil Fryderyk Gerlach, Jan Wedel, Stefan Ludwik Lilpop, Karol Machlejd i Edward Weigle. W niedzielne przedpołudnie uczestnicy spotkania wzięli udział w nabożeństwie w warszawskim kościele św. Trójcy.

wstecz