Wyszukiwarka

Polecamy

  • Klub Alumni

Newsletter

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco z informacjami naszego stowarzyszenia zamów informację na swoją skrzynkę kontaktową.

Escobb

Warszawskie spotkanie z Biskupem Kościoła

15 lutego 2012 Warszawskie spotkanie z Biskupem Kościoła

W dniu 11 lutego 2012 roku, w Centrum Luterańskim w Warszawie, odbyło się spotkanie bp. Jerzego Samca z zarządem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ewangelickich.

Rozmowy dotyczyły obecnego funkcjonowania Stowarzyszenia oraz perspektyw rozwoju w kontekście potrzeb Kościoła. Poruszano również kwestie celów organizacji i sposobów ich realizacji.

Było to pierwsze spotkanie nowego zarządu Stowarzyszenia, którego kadencja rozpoczęła się w październiku 2011r. W spotkaniu brał udział również kościelny asystent Stowarzyszenia ks. Cezary Królewicz z Lubania.

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ewangelickich powstało w 1999 roku z inicjatywy bp. Jana Szarka oraz grupy biznesmenów. Stowarzyszenie współpracuje z partnerem niemieckim – INITIATIVE e.V. – Towarzystwo Wspierania Odpowiedzialności Ewangelickiej w Gospodarce Europy Środkowej i Wschodniej (Fördergeselschaft für evangelische Verantwortung in der Wirtschaft Mittel- und Osteuropa e.V.)

Misją Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ewangelickich jest mi. propagowanie ewangelickiego etosu pracy i podnoszenie etyki zawodowej przedsiębiorców oraz wspieranie przedsiębiorców ewangelickich. Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ewangelickich jest pomostem w budowaniu kontaktów gospodarczych opartych na zaufaniu w duchu chrześcijańskiej odpowiedzialności w gospodarowaniu.

za bik.luteranie.pl

wstecz